UYGULAMA


Sert Peyzaj
Peyzajda mekan algısı oluşturma ve yaşanabilir alan yaratmada önemli role sahip, bitkisel alanlarla iç içe olan topraksız alanları (yürüyüş yolları, araç yolları, adım taşları, oyun alanları, oturma alanları vb.) çeşitli zemin malzemeleri ile ihtiyaca ve görsel zevke uygun, ergonomik olarak mimari çizimlerle tasarlayıp bitkisel peyzaj alanlarına dahil edip düzenleyerek uygulamasını gerçekleştiriyoruz.


Altyapı
Düzenlemesi yapılacak olan proje alanının sağlıklı şekilde devamlı işleyebilmesi, uygulamanın yaşayabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken ilk ve en önemli adım altyapı çalışmalarıdır. Alanın tümüyle incelenip mevcut ve sonradan oluşabilecek tüm olumsuz yönlerin analiz edilerek doğacak sorunların önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uzman mimarlarımızın çizdiği kesinleşmiş projeler eşliğinde, atıkların alandan uzaklaştırılması, varsa su birikmesi gibi drenaj sorunlarını vb. çözerek derin bitkisel drenajın gerçekleştirilmesi, alt ve üst toprak karışımları ile alanı, itinayla aşama aşama, sulama sistemleri (ihtiyaca göre manuel ya da otomatik), aydınlatma sistemleri, zemin
kaplama ve bitkisel materyallere hazır hale getiriyoruz.


Bitkisel Peyzaj
Peyzaj sanatının en önemli elemanları olan ağaç, çalı, yer örtücü, perennial ve sarılıcı şekilde sınıflayabileceğimiz bitkilerin ihtiyaca, isteğe uygun ve estetik olarak çizilen projede 
belirtilen yer, ölçü ve adette uygulamasının yapılmasıdır. Söz konusu olan bu uygulamalarımızda en iyi verimi elde edebilmek için Yalova fidanlığımızda kendi üretimini yaptığımız bitkiler ile yerli / ithal bitkileri kullanmaktayız.


Aydınlatma
Bitkisel peyzaj uygulamalarında bitki gruplarının uygulandığı alanlarda, bazen mekan duygusunu algılatabilmek, kullanımı kolaylaştırmak ve bazen de yaratılan etkiyi artırıp vurgulamak, öne çıkarmak adına uygun elektrik armatürlerini seçerek, aydınlatma projesi çiziyor ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Spor Alanları
Sağlıklı bir hayata sahip olma imkanı sunan spor ekipmanları ile yeşilin bir araya getirildiği basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, fitness grubu aletleri gibi spor alanlarını, projede istenilen özellikte ve ölçüde uygulayarak yaşam kalitesini artırıyoruz.


Oyun Alanları
Talep edilen özellik ve adetlerde, uzman ekibimiz tarafından da müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda önerilen, çocukların güvenliği göz önünde tutularak, hayal gücünün ve fiziki özelliklerin gelişimini artırmayı hedefleyen, özenle seçtiğimiz çocuk oyun alanlarının proje alanına kurulumunu sağlayarak, içinde zaman geçirmekten keyif alınabilecek alanlar yaratıyoruz.


PROJELENDİRME
Yeşilvadi olarak müşterilerimizin memnuniyetini, henüz uygulamaya başlamadan ön planda tutmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden ilk aşamada keşif ve ardından projenin en ince ayrıntısına kadar çizilip hazırlanmasına önem veriyoruz.

Profesyonel peyzaj mimarlarımız tarafından müşterilerimizin isteği doğrultusunda, çevreye dost, konforlu, dekoratif ve her bütçeye uygun olarak harmanlanıp bilimsel ilkeler ışığında tasarlanan projeler, uygulama esnasında ortaya çıkacak hataları sıfıra indirmektedir. Ayrıca bilgisayar ortamında çeşitli programlar kullanılarak gerçekleştirdiğimiz sunumlarla müşterilerimizin projeyi önceden 3 boyutlu olarak görmesini de sağlamaktayız.


BAKIM
Gerçekleştirilen projelerin ön hazırlık, tasarım, planlama, uygulama aşamaları kadar, sürekliliğin sağlanması ve alanların sağlıklı şekilde yaşamasına da aynı ölçüde önem vermek gerekmektedir. Aksi halde ortaya çıkarılan sonuç henüz oryantasyon aşamasında yok olmaya mahkumdur. 
Biz, Yeşilvadi olarak verilen talimatlara uygun şekilde dış ve iç mekan bitkilerinin bakım rehabilitasyonu ve yenilenmesi konusunda da hizmet veriyoruz. Bakım sırasında uygulanan işlemler aşağıdaki gibidir:

- Sulama
- Budama
- Çim Bakım
- İlaçlama
- Malzeme Temini
- Bitki Temini ve Değiştirilmesi


ÜRETİM
Yalova’da üçü TİGEM’de olmak üzere toplam dört üretim fidanlığımızda, 600’den fazla ana tür ve bunların alt türleriyle birlikte toplam 2.300’ü aşkın bitki türlerini ve Türkiye’de nadir üretilen çok yıllık bitki türlerini başarıyla yetiştiriyor, peyzaj proje ve uygulama ihtiyaçları doğrultusunda sektöre hizmet veriyoruz. Toplamda 93.781 metrekare alan sahip olan Yalova fidanlıklarımızın 2.000 metrekaresi kapalı sera üretim alanıdır. Büyük ya da küçük ölçekli her proje için üretim yaptığımız fidanlıklarımızda, kaliteyi ve sürekliliği sağlıyoruz. Uzman ekiplerimiz tarafından üretimi sağlanan ve aynı şekilde bakımı yapılan bitkilerde, Yeşilvadi kalitesini müşterilerimize sunuyoruz.


SATIŞ
İthal ya da yerli, iç ve dış mekan bitkilerinin toptan veya perakende satışını yapmaktayız. Uzman peyzaj mimarlarımız ve mühendislerimizle teknik ve bakım bilgileri hakkında müşterilerimize destek sağlamanın yanı sıra; müşterilerimizin talebi doğrultusunda, nakliye işlemini ve bakımını Yeşilvadi olarak biz yapıyoruz.


Tarabya fidanlığımız merkez ofis olmasının yanı sıra perakende bitki satış hizmeti de vermektedir. Yalova'da üçü TİGEM’de olmak üzere toplam dört üretim fidanlığımız ise bulundukları konum itibarıyla tür ve çeşitlilik bakımından perakende satışın yanında toptan satış için daha uygun durumdadır.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2021 Yeşilvadi